Cafe Ambruvase Etiyopya Yöresel Filtre Kahve 250 Gr

Adını, yetiÅŸtiÄŸi topraklar olan Ethiopia’nın Bench Maji bölgesinin Geisha köyünden alan Ethiopia Bebeka Estate Natural Geisha kahveleri, eÅŸsiz lezzetini ise yörenin zengin topraklarının bol yağış alması, orman içinde doÄŸal olarak yetiÅŸen Arabica’nın yöresel varyetesi olan Geisha türü aÄŸaçlarından almaktadır.

Etiyopya’nın kahve üretiminin sadece %10’u bu orman içindeki tarlalardan elde edilmektedir. Ä°ÅŸte bu Etiyopya Geisha kahvelerimiz, 1300-1400 metre rakımdaki ormanlık Bebeka tarlalarından, elle ve sadece en olgun kahve meyvelerinin itinayla toplanıp geleneksel yöntemlerde iÅŸlenmesi sonucunda bu eÅŸsiz Geisha aÄŸaçlarının ürünlerini maksimum kaliteyle ulaÅŸtırılır.

Bir efsaneye göre, Kaldi isimli Etiyopyalı bir keçi çobanı, uyuÅŸuk uyuÅŸuk yürüyen keçilerinin aÄŸaçlardaki meyveleri yedikten sonra bir anda hiperaktifleÅŸmesini farkettiÄŸinde kendisi için de bir tadına bakmıştır, bakış o bakış ve kahve’nin insanlığa hizmeti böylece baÅŸlamıştır. Ä°ÅŸte, efsaneye konu olan Heirloom çeÅŸidi yaban kahve aÄŸaçlarını, Etiyopya’da yol kenarlarında bile hala görmek mümkündür.

Çoban Kaldi’nin gezindiÄŸi ormanların esintisini taşıyan Ethiopia Bebeka Estate Natural Geisha çekirdekleri, yöresel kahveler yelpazemizdeki haklı yerini almıştır. Çoban Kaldi’ye selam olsun.